امروزه به دلیل افزایش بیکاری و همچنین شرایط نامساعد اقتصادی استفاده از ایده های کسب و کار با سرمایه اندک پیشرفت بسیار زیادی داشته است. و اگر بتوانید ایده مورد نظر خود را پیدا کنید به راحتی می توانید کسب درآمد کرده و پول زیادی را به دست آورید. در ادامه مقاله انواع کسب و کار با سرمایه کم در خانه و بازار و... را توضیح خواهیم داد، و در ادامه نیز 66 ایده جدید را برای کسب و کار ارائه می دهیم.

چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد؟

ایجاد کسب و کار در منزل امکان پذیر است و بستر آن می تواند اینترنت باشد. امروزه اینترنت در تمام زندگی انسان ها نفوذ کرده است و فرصتی بسیار عالی را برای افرادی که قصد دارند کسب درآمد کنند هموار ساخته است. فقط کافی است کمی در مورد چالش های مردمی فکر کرده و ایده ای جدید را ایجاد کنید و در منزل خود و با سرمایه کم کسب در آمد نمایید، لازم نیست حتما سرمایه ای نیز در این کار بدهید حتی بدون سرمایه نیز پول در آوردن در منزل ممکن است.


در این قسمت می خواهیم انواع ایده ها برای کسب و کار خانگی و غیر خانگی را که با سرمایه اندک امکان پذیر است نام برده و توضیح دهیم.

66 ایده برای راه‌اندازی کسب و کار با سرمایه کم

همانطور که میدانید تمامی این کسب و کارها با پیشرفت تکنولوژی امکان پذیر شده است، پس سعی کنید در ایده های خود تکنولوژی های جدید را در اولویت قرار دهید و از آنها در پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. یکی از این گروه کسب و کارها اینترنت است که در ادامه راه های کسب و کار اینترنتی را بیشتر توضیح می دهیم.

1. مشاوره از طریق اینترنت

این ایده برای افرادی مناسب است که توان مشاوره دادن به افراد دیگر در حیطه تخصصی خود را دارا باشند. اگر جز این دسته از افراد هستید که در یکی یا چندین زمینه درسی یا غیر درسی تخصص دارید این ایده به شما کمک می کند تا به عنوان شغل دوم کسب درآمد کرده و پول به دست آورید. کافی است از طریق اینترنت و کمی جستجو در سایت های مختلف پذیرش مشاور ثبت نام کرده و براساس زمانی که برای مشاوره با افراد دیگر می گذارید مزد دریافت کنید.

2. تولید محتوا

تولید محتوا انواع مختلفی دارد می تواند نوشتن آگهی تبلیغاتی، کتاب، مقاله و ... باشد و یکی از جدیدترین ایده ها برای کسب درآمد است و هزینه یا سرمایه ای هم لازم ندارد و کافیست یک عدد کامپیوتر داشته باشید و به سرعت کسب درآمد کنید. امروزه اکثر افراد با رسانه های اجتماعی سروکار دارند و بسیاری از این رسانه ها مانند تلگرام، اینستاگرام و ... برای تبلیغ محصولات، توضیح کالا و خدمات شرکت و ... نیازمند محتوا هستند و نیازمند افرادی هستند تا بتوانند برای آنها مطلب بنویسند.

فقط کافی است یک خط اینترنتی به عنوان رابط با کاربر و کارفرما داشته باشید و بدون استفاده از نرم افزارهای اضافی و صرف هزینه شروع به کسب درآمد کنید. کافی است با روزی 3 تا 4 ساعت وقت گذاشتن درآمد خوبی را از این راه کسب نمایید.

3. طراح گرافیک

اگر در زمینه طراحی گرافیکی تبحر دارید می توانید از این راه به پول زیادی برسید. امروزه به دلیل افزایش تکنولوژی و همچنین جذب افراد به جلوه های بصری زیبا، بسیاری از افرادی که کسب و کاری را برای خود از طریق وبسایت و دیگر شبکه های اجتماعی ایجاد می کنند به دنبال افرادی هستند تا برای شرکت خود کارهای هنری و گرافیکی زیادی را انجام دهد. با کمی وبگردی می توانید سایت هایی که به دنبال طراحان گرافیکی هستند را بیابید و به سرعت کسب و کار خود را شروع کنید.

4. اختراع

اگر در زمینه ای خاص توان اختراع دارید می توانید از طریق اینترنت و با رفتن به سایت مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران برای تامین مالی خود استفاده کنید و ایده خود را به اختراع و کسب درآمد تبدیل نمایید.

5. فروش کالاهای دست دوم

این ایده کسب و کار می تواند برای افرادی که ارزش واقعی اجناس را می دانند بسیار مفید باشد. کافی است کالاهای مورد نظر خود را جمع آوری کرده و از طریق سایت و رفتن به برنامه هایی نظیر دیوار و شیپور نسبت به فروش این کالاها اقدام نمایید و درآمد کسب کنید.

6. تولید شعر و موسیقی جدید

در عصر جدید نیازی نیست مانند شاعران گذشته همچون فردوسی، سعدی و ... باشید تا شما را شاعر بنامند و می توانید با گفتن چندین بیت شعر زیبا و مناسب با خلق و خوی افراد و اشتراک گذاری آن از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی به شهرت زیادی رسیده و کسب درآمد کنید. علاوه بر این نیز اگر می توانید تولید موسیقی کنید نیز بدون صرف هزینه و فقط از طریق اینترنت می توانید موسیقی های مورد نظر خود را تولید کرده و آن را با دیگران به اشتراک گذشته و درآمد زیادی کسب کنید.

7. مدیریت در شبکه های اجتماعی

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای فروش محصولات و حفظ مشتریان خود در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، واتس آپ و ... و همچنین پاسخگویی به نیاز مشتریان افرادی را استخدام می کنند تا نحوه ارتباط برقرار کردن عالی با مشتریان را داشته باشند. و بتواند به خوبی شبکه های اجتماعی را مدیریت کند و در قبال این کار شرکت و موسسه نیز هزینه آن را به این افراد می پردازند.

تمامی این کارها از طریق اینترنت صورت خواهد گرفت و برای کسانی که کار با شبکه های اجتماعی را خوب بلد باشند یک امتیاز محسوب شده و می توانند به راحتی کسب درآمد کنند.

8. آموزش و درس دادن

بسیاری از افراد مشتاق آموزش از طریق اینترنت می توانند از این ایده برای کسب و کار خود استفاده کنند و با هزینه بسیار کم و صرف وقت می توانند وب سایتی را خود تولید کرده و نسبت به آموزش اقدام کنند و پول بدست آورند و یا از طریق اینترنت به سایت های دیگر نظیر استاد معلم و ... رجوع کرده و رشته و تخصص خود را وارد کنند و کسب درآمد نمایند.

9. خدمت رسانی اینترنتی

بسیاری از برنامه های کامپیوتری در بازار وجود دارد و افرادی نیز هستند که نحوه کار با این ابزارها را نمی دانند شما می توانید جزئیات کار با ابزار را از قبل آماده کرده و آن را به مشتریان و کسانی که کار با این ابزار را نمی دانند بدهید. اگر می خواهید برای راه اندازی این کسب و کار هزینه کمتری بپردازید باید هم برنامه های مختلف کامپیوتری را داشته باشید و هم جزئیات را به خوبی بدانید. اگر می خواهید کسب و کار خود را رونق بیشتری بدهید نیازمند تولید صفحه وب نیز خواهید بود که هزینه آن را نیز باید پرداخت کنید و در ادامه با دادن مشاوره و خدمت رسانی کسب درآمد نمایید.

10. تولید محتوا به صورت نوشتاری از فایل صوتی

تا به حال ابزارهای زیادی برای برگرداندن صدا به نوشتار وارد بازار شده اند ولی تمامی این ابزارها دارای خطا بوده و محتوایی را که به نوشتار برمی گردانند دارای غلط بسیاری است. امروزه به دلیل افزایش شبکه های اجتماعی و تولید ویدیو و فایل های صوتی این کسب و کار رونق زیادی گرفته است. بسیاری از شرکت ها برای اینکه بتوانند سایت خود را بهبود داده و مشتریانی را که مشکل شنوایی دارند بیشتر جذب کنند، افرادی را استخدام می کنند تا محتواهای صوتی را به نوشتاری تبدیل کند. یکی از این سایت ها پارسکدرز است که می توانید برای شروع کسب و کار خود استفاده کرده و سفارش های زیادی را گرفته و انجام دهید.

11. کار مترجمی

این کسب و کار برای افرادی می باشد که توانایی برگرداندن یک متن نوشتاری از زبانی به زبان دیگر را دارا باشند. هزینه ای که برای شروع این کار لازم است هزینه اینترنت و خط تلفن بوده و نیازمند یک کامپیوتر جهت نوشتن می باشد و اگر کار مترجمی مربوط به شخص خاصی باشد که سفر به خارج از کشور هم باید به آن اضافه گردد. اگر در کار ترجمه و مترجمی استاد نیستید به سراغ این کار نروید چرا که این کار تخصصی بوده و با استفاده از هیچ نرم افزاری نمی توانید متن نوشتاری را به زبان دیگر برگردانید.

12. کار با یوتیوب

اگر توانایی جذب مخاطبان را با ساخت یک ویدیو خوب از طریق یوتیوب را دارید برای کسب درآمد می توانید از این ایده استفاده کنید و درآمد خوبی نیز نصیب شما خواهد شد. فقط زمانی می توانید از این طریق کسب درآمد کنید که ویدیو شما جدید بوده و افراد زیادی از آن دیدن کنند تا بتوانید یک شبه پول زیادی به دست آورید.

13. خدمات کاریابی

این نوع کسب و کار امروزه زیاد استفاده می شود. چرا که عده بسیار زیادی از افراد جویای کار و استخدامی هستند و شما می توانید با ایجاد کردن یک وبسایت و تاسیس آن افراد جویای کار را به شرکت های استخدامی وصل نمایید و کسب درآمد کنید. برای شروع باید بتوانید لیستی از افراد جویای کار را داشته باشید و برای آنها لینک استخدامی شرکت ها را ارسال کنید.

14. دستیار در سرویس های مجازی

استفاده از سرویس های اینترنتی مجازی که برای انجام پروژه های خود نیازمند دستیار می باشند می تواند یکی دیگر از ایده هایی باشد که با آن کسب درآمد کنید. سرویس های نظیر پونیشا که شما می توانید در آن ثبت نام کرده و حوزه های کاری خود را وارد کنید و به عنوان دستیار پروژه ای را انجام دهید.

15. متخصص در امور سئو

اگر در زمینه سئو تخصص داشته باشید می توانید به عنوان مشاور در سایت هایی که نیازمند بهبود رتبه خود هستند فعالیت کنید و همیشه برای بهبود سایت هر شخص و شرکتی نیازمند مشاور در این زمینه می باشد و بدون صرف هزینه کسب درآمد داشته باشید.

16. توانایی ساخت کارتون و انیمیشن

امروزه به دلیل ماشینی شدن کارها و دوری از دوران کودکی بسیاری از افراد جذب کارتون و انیمیشن ها می شوند، تا لحظه ای شاد بوده و از روزمرگی همیشگی و ثابت زندگی دور شوند و چه بسا با ساخت این گونه برنامه ها می توانید در شبکه هایی نظیر اینستاگرام، یوتیوب فالوورهای زیادی جمع کرده و کسب درآمد کنید. نمونه های موفقی همچون cartoon_box_animation و سوریلند در اینستاگرام می باشد. 

17. بازاریابی از طریق اینترنت

تمامی شرکت های نوپا در ابتدا برای اینکه بتوانند محصولات خود را تبلیغ کرده و به فروش برسانند نیازمند افرادی هستند تا در بازار محصولات را به افراد دیگر تبلیغ کرده و آنها را به فروش برسانند و اگر جز این دسته از افراد هستید که در کار فروش محصول خبره هستید از این ایده می توانید صاحب درآمد شوید.

موارد بالا از جمله ایده هایی بود که از طریق اینترنت و در منزل می توانستید به راحتی کاری را شروع کرده و با صرف هزینه اندک و یا بدون هزینه، پول در بیاورید. در ادامه ایده هایی که نیازمند به اینترنت نیستند و خارج از منزل نیز می توانید کسب درآمد کنید را توضیح می دهیم. 

18. شست و شوی آکواریوم

در بسیاری از آپارتمان ها و محل کار برای زیبایی آکواریوم های بزرگ و کوچک وجود دارد و برای نگهداری و شست و شوی آن نیازمند افرادی هستند که در این زمینه مهارت داشته باشند، اگر می خواهید از یک جایی برای شغل دوم خود استارت بزنید، این کسب و کار را به شما پیشنهاد می دهیم.

19. پرستاری از کودک

به دلیل وضع اقتصادی نامناسب بسیاری از افراد بیش از یک شغل دارند و همچنین زوج هایی که با هم زندگی می کنند هر دو شاغل هستند و همچنین گاهی اوقات پیش می آید که والدین کودکان برای رفتن به مسافرت های دو نفره نیازمند افرادی هستند که از کودکانشان پرستاری کند و وقت کافی ندارند تا به پرستاری و نگهداری از کودکان خود بپردازند. این ایده نیز برای کسب و کار با هزینه اندک به شما پیشنهاد می شود.

20. تعمیرات کامپیوتر حضوری

دنیای امروزی دنیای تکنولوژی و کامپیوتر است و شاید بالای 90 درصد افراد در منزل خود یک کامپیوتر شخصی یا رومیزی دارند و همچنین شرکت های امروزی نیز وابسته به کامپیوتر هستند و مشکلاتی که در کامپیوتر بوجود می آید هم کم نیست، مشکلاتی نظیر فایل های به اشتباه حذف شده، ارتقا سیستم کامپیوتر، خرابی سخت افزاری و ... و اگر در زمینه تعمیرات کامپیوتر مهارت داشته باشید می توانید با صرف هزینه کم و تبلیغ کردن از طریق شبکه های اجتماعی و یا پخش کارت خود به افراد و شرکت ها در محل یا مکان خود افراد حاضر شوید و کامپیوتر را تعمیر کنید و به راحتی کسب درآمد کنید. کسانی که حاضر نیستند کامپیوتر و اطلاعات خود را برای انجام تعمیرات به خارج از منزل ببرند به راحتی با شما تماس گرفته و از خدمات شما استفاده می کنند.

21. کمک به افراد پر مشغله

برای افرادی که شاغل هستند و چندین کار را انجام می دهند و نمی توانند برخی از کارهای خود را انجام دهند این ایده می تواند برای کسب درآمد خوب باشد. برای انجام آن کافی است یک ماشین داشته باشید و به این افراد کمک کرده و در قبال آن مزد دریافت کنید.

22. مواظبت از حیوانات خانگی

امروزه بسیاری از افراد حیوانات خانگی دارند و آنها را مثل دیگر اعضای خانواده خود دوست دارند و برای این حیوانات نیز پول خرج می کنند تا به خوبی از آنها نگهداری شود. و به دلیل رفتن به سرکار خود و نداشتن وقت کافی برای صرف کردن به حیوانات خود نیازمند افرادی هستند تا مواظبت آنها را برعهده بگیرند.

23. برنامه ریزی مراسم های مهم

در بسیاری از مراسم های مهم همچون مراسم ازدواج، همایش ها و ... نیازمند افرادی هستند تا برنامه ریزی و خرید لوازم لازم برای مراسم را بلد باشد و بدون صرف هزینه می توانید پول زیادی نیز در این گونه مراسم بدست آورید.

24. تعمیرکار

شاید یکی از بهترین راه های پول در آوردن همین مورد باشد، اگر توانایی این را دارید که لوازم خانگی را تعمیر کنید می توانید کسب درآمد خوبی داشته باشید. وسایل های زیادی در منزل وجود دارند که بیشتر آنها نیاز به تعمیرات دارند وسایلی مانند جاروبرقی، رادیو، تلویزیون، یخچال، کمد دیواری، رنگ زدن منزل و ... که می توانید با کمترین هزینه کار را شروع کنید و کسب درآمد داشته باشید.

25. سخنران با مهارت

اگر از کودکی تا به حال به خودتان نگاه کرده اید و دریافتید که می توانید دیگران را با حرف زدن به خوبی قانع کنید و بر روی افراد زیادی تسلط داشته باشید، این ایده بهترین مورد برای پول در آوردن برای شما است، شمایی که در برابر جمع واهمه نداشته و میتوانید سخنان جذاب و دلنشینی را نقل کنید و دیگران نیز از شما استقبال می کنند و می توانید شروع به نوشتن داستان یا کلیپ درست کردن باشید و آن را در شبکه های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید و کسب درآمد کنید.

26. آشپزی کردن

امروزه بسیاری از افراد، زمان لازم برای پخت غذا را ندارند و اگر شما در حرفه آشپزی مهارت دارید می توانید به خوبی از عهده این کار برآمده و کسب درآمد خوبی داشته باشید. و به دلیل تنوع غذاها، درخواست برای آن نیز زیاد بوده و می توانید به سرعت رشد کرده و حتی یک رستوران مجهز را در آینده برای خود پیش بینی کنید. هزینه ای که برای انجام این کار لازم دارید عبارتند از خرید محصولات لازم از تره بار و سوپر مارکت ها و یک وسیله نقلیه برای انتقال غذا به منزل می باشد.

27. مربی شخصی

با کمی وقت گذاشتن و گرفتن چندین گواهینامه معتبر می توانید مربی شخصی شده و به دیگران فنون مختلف را یاد دهید و به راحتی کسب درآمد کنید. 

28. تعمیرکار انواع گوشی ها

عصر حاضر، عصر تکنولوژی و فضای مجازی است و بالای 95 درصد افراد دارای گوشی های هوشمند و انواع گوشی های غیر هوشمند هستند، و طی استفاده مداوم از گوشی ها بالاخره یکی از قسمت های گوشی آسیب دیده و نیاز به یک تعمیرکار برای گوشی دارند.

معمولا افراد برای تعمیر گوشی خود به مغازه های تعمیر گوشی می روند ولی به دلیل اینکه گوشی و اطلاعات آن بسیار حساس و مهم است نمی توانند گوشی را به راحتی به مغازه دار دهند از این رو اگر شما در تعمیر انواع گوشی ها مهارت دارید می توانید بدون استفاده از مغازه و فقط به صورت سیار کار خود را شروع کرده و در مکان شخص مورد نظر به تعمیر گوشی بپردازید و هم اعتماد اشخاص به شما زیاد می شود و هم می توانید پول خوبی از این راه کسب کنید.

29. عکاس

امروزه اکثر افراد از لحظه لحظه های زندگی خود در حال گرفتن عکس هستند و آن را در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام به اشتراک می گذارند و برای اینکه عکس مورد نظرشان از کیفیت بالایی برخوردار باشد از عکاسان حرفه ای استفاده می کنند، چرا که با گوشی های هوشمند نمی توان عکس های با کیفیتی نسبت به دوربین هایی نظیر DSLR گرفت. برای شروع می توانید کارت های تبلیغاتی خود را به چاپ رسانده و آن را پخش کنید و با هزینه کم این کار را شروع کنید.

30. کار با نرم افزارهای رایگان

بعضی از کسب و کارها از طریق کامپیوتر دارای هزینه های کمی هستند مثل استفاده از ایمیل مارکتینگ که باید ابتدا سرویس های ایمیلی را خریداری کنید و سپس شروع به کسب درآمد کنید. ولی نرم افزارهای رایگان زیادی نیز وجود دارند که با یادگیری آنها می توانید به راحتی کسب درآمد کرده و پول زیادی به دست آورید. نرم افزارهایی همچون: 

  • نرم افزارهای مایکروسافت آفیس نظیر word، Excel و ...
  • در طراحی های گرافیکی: GIMP
  • ردیابی زمانی: Toggle
  • کار با خود ایمیل و ...

31. مشاوره تغذیه

به دلیل ماشینی شدن زندگی و اضافه وزن بسیاری از افراد در سراسر جهان، بسیاری از افراد در مورد مواد غذایی که میخورند نگران بوده و نیازمند مشاورانی هستند تا به آنها برنامه غذایی مناسب بدهد. اگر در این زمینه مهارت دارید می توانید یک شرکت تاسیس کرده و خدمات مشاوره تغذیه را انجام دهید.

32. تعمیرگاه سیار ماشین آلات

برای انجام این کار ابتدا بایستی مکان های مورد نظری را که تعمیرگاه ماشین قرار نداشته را بشناسید و یک تعمیرگاه سیار ایجاد کرده و افرادی را که قابلیت تعمیر ماشین دارند و در مکان هایی زندگی می کنند که تعمیرگاه ماشین وجود ندارد را استخدام کنید و با تولید نرم افزار یا تبلیغ کردن بر روی بیلبوردها، کسب و کار خود را شروع کنید.

33. تزیین سازی اتومبیل ها

این ایده جدیدی در کسب و کار می باشد. بسیاری از افراد هستند که توان خرید ماشین های گران قیمت را ندارند و از نوسازی و تزیین اتومبیل خود نیز اطلاعی ندارند. و دوست دارند که اتومبیلشان با کمی تغییر زیباتر شده و کیفیت بیشتری داشته باشد از این رو اگر در تزیین کردن اتومبیل ها تخصص دارید این ایده برای کسب درآمد بسیار کارآمد است.

34. انرژی های تجدید پذیر و پاک

امروزه بسیاری از کشورها به دنبال انرژی های پاک و نو برای ذخیره سازی و استفاده هستند و حتی در ایران نیز چندین شرکت در این زمینه مشغول به کار هستند. اگر تخصص و مهارت ذخیره انرژی پاک از جمله استفاده از پنل های فتوولتائیک، فتوسل و ... را دارید می توانید با سرمایه کم این کار را آغاز کرده و برای خود شرکت تاسیس کنید.

35. دکوراسیون داخلی

این ایده قدیمی است ولی هنوز هم بعضی از همایش ها و مراسم ها وجود دارند که نیازمند دکوراسیون داخلی هستند و باید در این زمینه مهارت لازم را کسب کرده باشید تا بتوانید کسب درآمد کنید.

36. آژانس مسافرتی

اکثر افراد برای رفتن به مسافرت، رزرو هتل، بلیط و ... نیازمند افرادی هستند که این کارها را برایشان انجام دهند و از تعطیلات و مسافرت لذت ببرند، اگر توانایی برپایی آژانس مسافرتی را دارید این ایده برای کسب درآمد بسیار عالی است.

37. مشاور شغلی و انتخاب رشته

به دلیل تنوع زیاد در کارها و رشته های دانشگاهی اکثر والدین نگران فرزندان خود هستند که در آینده کدام شغل و رشته آینده خوبی دارد. از این رو تمامی دانش آموزان برای انتخاب رشته و شغل مناسب نیازمند مشاورانی هستند که آنها را راهنمایی کنند و اگر بتوانید به عنوان مشاور در این راه فعالیت کنید پول بسیار زیادی را بدست خواهید آورد.

38. پروپوزال نویسی

بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند که نحوه نوشتن پروپوزال را بلد نیستند، پروپوزال در واقع چکیده ای از کارهایی است که دانشجو در طی سال های تحصیل باید به آنها دست پیدا کند و اگر در زمینه پروپوزال نویسی مهارت دارید می توانید بدون سرمایه گذاری پول زیادی بدست آورید.

39. رزومه نویسی

برای پیدا کردن شغل مناسب نوشتن رزومه عالی و با کیفیت جز مهمترین شاخص در جذب افراد می باشد. بسیاری از افرادی که تحصیلات دانشگاهی را تمام کرده و به دنبال کار میگردند رزومه مناسبی برای ارسال آن به شرکت ها ندارند و به دنبال افرادی هستند که رزومه نویس حرفه ای و با تجربه باشد اگر در این زمینه مهارت دارید بدون سرمایه اولیه می توانید کار را شروع کرده و کسب درآمد کنید.

40. باشگاه ورزشی

همه افراد برای سلامتی خود ارزش قائل اند و حاضرند در این راه پول زیادی را خرج کنند تا همیشه سالم و سلامت باشند. شما می توانید با کمی سرمایه یک باشگاه ورزشی مناسب برای افراد با سنین مختلف تاسیس کرده و کسب درآمد عالی داشته باشید.

41. مشاوره در زمینه بورس

خیلی از افراد در سراسر جهان به تبادلات ارزی و بازار بورس دسترسی داشته و در آن فعالیت می کنند. شما می توانید با ایجاد کردن وبسایت و ایجاد راهکارهای بهینه در زمینه بورس به این افراد آموزش داده و درآمد خیلی خوبی نیز کسب کنید.

42. خدمات درمان زیبایی و اسپا

افراد سطح بالا به دنبال خدماتی هستند که به زیبایی و اسپا آنها کمک کند. شما می توانید با کمی سرمایه یک مکان مناسب در مناطق پولدار نشین برای درمان زیبایی و اسپا ایجاد کنید.

43. کلوپ بازی های رایانه ای

بسیاری از افراد در سنین مختلف کودکی تا حتی بزرگسالان به بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارند، و در این زمینه پول زیادی را صرف می کنند و همیشه نیز تقاضا برای آن زیاد است. برای شروع کافیست یک مکان مناسب در شهر را اجاره کرده و با چند دستگاه ایکس باکس کار خود را شروع کنید و بعد از مدتی پول زیادی بدست آورید.

44. فروش لبنیات

در چند سال اخیر توجه بسیاری از افراد به خرید شیر و مواد لبنی از فروشگاه های لبنیاتی بسیار زیاد شده است و می توانید در مناطقی که فروشگاه لبنی وجود ندارد این کسب و کار را شروع کنید.

45. کار کارواشی

تمیز بودن ماشین و خودرو نشانه شخصیت افراد است و بسیاری از افراد حداقل ماهی یک بار ماشین خود را به کارواشی میبرند. این ایده نیز می تواند برای شروع کار دوم مفید باشد.

46. هنر خیاطی

خیاطی زنانه و مردانه همیشه طرفداران زیادی دارد. زنان خانه دار می توانند در خانه شروع به کار خیاطی کرده و کسب درآمد خیلی خوبی داشته باشند و مردان نیز با اجاره مکانی برای خیاطی کسب و کار خود را شروع کنند.

47. مقاله نویسی دانشگاهی

اکثر دانشجویان، علی الخصوص دانشجویان فنی در سطح جهان و به خصوص ایران به منظور گرفتن بورسیه و رفتن به دانشگاه های معتبر جهان به دنبال نوشتن مقالات بین المللی می باشند. ولی نحوه نگارش آن را نمی دانند. اگر جز دانشجویان خوب و تراز اول هستید می توانید با زدن آگاهی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی کار مقاله نویسی دانشجویان را بر عهده گرفته و درآمد بسیار خوبی نیز از این کار نصیب شما خواهد شد. 

48. فروش ابزار آلات و لوازم الکتریکی

محل سکونت و محل کار همواره نیازمند وسایل و لوازمات الکتریکی می باشد. این لوازمات عبارتند از: لامپ روشنایی، پریز برق و ... و همچنین اکثر کارخانجات به ابزار آلات نیاز دارند شما می توانید یک فروشگاه برای فروش لوازمات الکتریکی و یا ابزار آلات راه اندازی کنید.

49. فروشگاه لوازم قنادی

همواره شیرینی فروشی های زیادی در سطح شهر وجود دارد و همگی این فروشگاه ها به لوازم قنادی نیازمندند. این ایده برای شروع کار با سرمایه اندک می تواند خوب باشد.

50. فروش کتاب های دست دوم

با زدن فروشگاهی کوچک در مناطق پر رفت و آمد شهر و خرید کتاب های دست دوم دیگران می توانید آنها را با درصد کمی افزایش به فروش برسانید و سود زیادی از این را بدست آورید.

51. فروش غذای خانگی

برخی از افراد هستند که به غذاهای فست فودی حساسیت دارند و برخی دیگر نیز ترجیح می دهند غذای خانگی بخورند شما می توانید این ایده از کسب و کار را با سرمایه اندک شروع کرده و آن را توسعه داده و کسب درآمد کنید.

52. تحقیقات دانشگاهی

بسیاری از دانشجویان به دلیل کمبود وقت نمیتوانند تمامی تحقیقات دانشگاهی را انجام دهند. اگر در رشته خاصی فعالیت دارید و می توانید شبیه سازی و تحقیقات چند درس را به خوبی انجام دهید با استفاده از شبکه های اجتماعی و تبلیغات در سایت ها می توانید این کار را شروع کنید و پول زیادی به دست آورید، زیرا تقاضا برای انجام تحقیقات دانشگاهی همیشه وجود دارد.

53. راننده اسنپ یا تپ سی شوید

برای انجام این کار کافیست فقط یک خودرو و گوشی هوشمند متصل به اینترنت داشته باشید تا بتوانید به عنوان راننده کسب درآمد کنید. یکی از مزیت های راننده اسنپ یا تپ سی این است که در تمام مناطق حضور چند راننده الزامی است و محدودیت ندارد.

54. پشتیبان دستگاه کارت خوان

یکی از کارهایی که درآمد بسیار خوبی دارد و شما به عنوان پشتیبان، دستگاه ها را در مغازه و فروشگاه های مختلف توزیع کرده و سپس در منزل خود استراحت می کنید و به ازای هر تراکنشی که افراد در مغازه ها وفروشگاه ها برای خرید محصولات خود از دستگاه استفاده می کنند پول به دست می آورید و تنها کاری که شما انجام می دهید این است که در صورت خرابی در دستگاه، شما سریعا در مکان مورد نظر حضور پیدا کرده و پشتیبانی و تعمیرات آن را بر عهده خواهید گرفت.

55. شغل ارکستی

شغل ارکستی نیاز به مهارت و آموزش دارد و این همان سرمایه اولیه برای شروع کار است. بعد از آن می توانید در بسیاری از مراسم های ازدواج و ... کار کرده و پول زیادی را به دست آورید.

56. فست فود

زدن یک فست فودی خوب در نزدیکی محل رفت و آمد مردم و همچنین در کنار مدرسه ها و دانشگاه ها می تواند سود زیادی برای شما به همراه داشته باشد. 

57. خدمات نماشویی و شست و شوی شیشه ها

یکی از بهترین ایده ها برای کسب و کار با سرمایه کم همین مورد است. شما می توانید با چاپ تراکت و همچنین تبلیغ گسترده در شبکه های اجتماعی کار شست و شوی شیشه ها و نمای ساختمان های بلند و چند طبقه را بر عهده بگیرید. زیرا تمیز کردن شیشه ها در ساختمان های چند طبقه کار سختی است و مطمئنا برای شست و شوی آن با شما تماس خواهند گرفت.

58. شست و شوی استخر

در شهرهای بزرگ مثل تهران، اصفهان و ... منزل های پولدار نشین زیادی وجود دارند که دارای استخر بوده و برای تمیز کاری آن دنبال افرادی هستند که کار نظافت را انجام دهد و در قبال آن پول زیادی نیز خرج می کنند. شما می توانید بدون صرف هزینه این کار را شروع کنید.

59. خدمات باغبانی

یکی دیگر از ایده ها با سرمایه کم، خدمات باغبانی می باشد. بسیاری از افراد دارای باغ در حومه شهر هستند و برای حرص کردن، کاشتن بذر و ... باغبان استخدام می کنند.

60. فروش محصولات دست ساز

با کمترین سرمایه و همچنین داشتن ذوق در درست کردن محصولات دست ساز با سنگ، چوب و ... می توانید آنها را به مغازه های مختلف در سطح شهر بفروشید و یا با ایجاد یک کانال در تلگرام و یا قرار دادن مشخصات و تصویر محصولات خود در شبکه های اجتماعی، فروش زیادی از این راه داشته باشید.

61. انجام خدمات ثبت نام

خدمات ثبت نام برای شرکت های دیگر جز کسب و کار با سرمایه اندک می باشد. تنها کاری که شما بایستی انجام دهید این است که افراد را به شرکت ها فرستاده و از این کار پول بدست آورید.

62. برنامه نویس موبایل

اگر بتوانید در زمینه برنامه نویسی موبایل مهارت کسب کنید و برنامه های کاربردی مناسب برای انواع مدل گوشی ها بنویسید، شک نکنید که از این راه پول زیادی به جیب خواهید زد و بسیاری از شرکت های معتبر در زمینه خدمات برنامه نویسی موبایل به شما نیاز پیدا خواهند کرد.

63. کسب و کار با هنر اریگامی

یکی از جدیدترین هنر و روش کسب و کار با سرمایه کم، هنر اریگامی است. و در صورتی که بتوانید تبلیغ خوبی از کار خود داشته باشید بسیاری از دانش آموزان را به سمت خود جذب کرده و می توانید به راحتی کسب درآمد کنید.

64. جمع آوری آب باران

در برخی متروسیتی ها ذخیره آب باران را ضروری می دانند. وذخیره این مایع حیاتی می تواند در آینده برای شما پولساز باشد.

65. نصب و خدمات تهویه

بیشتر خانه ها، دفاتر و شرکت ها نیازمند تهویه برای تولید هوای مطبوع هستند. و برای نصب و تعمیرات آن نیازمند افرادی هستند که در این زمینه تخصص داشته باشند. شما می توانید با صرف هزینه کم و رفتن به دوره های آموزشی مناسب این حرفه را یاد گرفته و به سرعت کسب درآمد نمایید.

66. کسب و کار با اندیشه های جدید

این ایده در واقع برای افرادی مناسب است که همیشه به دنبال دلیل بوجود آمدن چیزهایی می گردند و در نهایت می توانند آن را تجزیه و تحلیل کرده و راه های رفع موانع های مختلف را بدست آورند. در واقع این ایده در صورتی می تواند به کسب و کار با درآمد عالی برسد که شما بتوانید جز اولین کسانی باشید که برای رفع مشکلات درباره کاری جدی، پیش قدم شده باشید و آن را به بهینه ترین و اقتصادی ترین روش مرتفع کرده باشید. مثلا بتوانید یک ایده جدید در زمینه بازاریابی اینترنتی بدهید که تا به حال کسی آن را بوجود نیاورده باشد و یا در زمینه تعمیر وسایل الکتریکی از یک روشی استفاده کنید که هزینه تعمیر را کمتر کرده و افراد بیشتری به شما رجوع کنند و ... . 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شده است 66 ایده بسیار مهم در مورد کسب و کارها با سرمایه کم و همچنین بدون سرمایه برای شروع کار را توضیح دهیم و کل مقاله را در یک بخش جمع بندی کردیم. از 66 ایده ارائه شده 17 ایده اول در مورد کسب و کارهایی است که به وسیله اینترنت و در منزل می توانید آن را شروع کنید و مابقی ایده ها در خارج از منزل و با سرمایه کم قابل انجام است.

سعی شده است از کسب و کارهایی که نیاز به هزینه زیاد دارند صرف نظر کرده و مهمترین کسب و کارهای روز را در این مقاله توضیح دهیم. در این بین هر یک از افراد جویای کار می توانند از این ایده های ارائه شده استفاده کرده و با توجه به مهارت و تخصصی که دارند بهترین ایده را برای کسب و کار انتخاب کنند.

در پایان نیز از تمامی مخاطبان و عزیزانی که این مقاله را مطالعه کردند خواهشمندیم در صورتی که سوال، نقد و نظری راجع به مقاله دارند آن را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارند و همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.