به‌جرات می‌توان گفت اینترنت یکی از تاثیرگذارترین تکنولوژی‌‌ها از زمان پیدایش بشر تا امروز بوده است. در حقیقت شبکه جهانی انسان‌ها را به هم متصل کرد و ارتباط بین افراد گوناگون را تسهیل بخشید. حالا با چند کلیک می‌توانید با دوستان کانادایی(!) خود تماس بگیرید و از احوال ایشان آگاه شوید.

جدای از این، اینترنت بستری مناسب برای کسب‌وکارها و کارآفرینان به‌حساب می‌آید تا محصول خود را معرفی نموده یا خدمات خود را ارائه دهند. در نتیجه راه‌ها زیادی برای پولدار شدن از اینترنت وجود دارد. اگر می‌خواهید تغییر بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید و از طریق اینترنت پولدار شوید، پس در ادامه با پرتال همراه باشید.

چگونه از طریق اینترنت پولدار شویم؟ اصلا چرا اینترنت؟

پیش از هر چیزی، باید به این پرسش جواب بدهیم که چرا باید از طریق اینترنت پولدار شویم  و چرا کسب درآمد از این راه راحت‌تر است. اینترنت انجام بسیاری از کارها را ساده‌تر نموده و کافی‌ست اسمارت فون‌تان را باز کنید و سپس محصول مورد نظرتان را خریداری نمایید.

این‌ در حالی‌ست که در دنیای واقعی باید به فروشگاه‌ها، پاساژها و بازارها مراجعه کنید و سپس بعد از صرف ساعت‌ها و تلف کردن زمان‌تان مدل دل‌خواه‌ خود را خریداری نمایید. همین موضوع موجب شده تا به‌طور روزانه کاربران اینترنت افزایش یابند و افراد بیش‌تری به‌سمت کسب‌وکارهای مبتنی‌بر شبکه جهانی ایجاد شوند. با این حال، مزایای اینترنت برای کارآفرینان چیست؟

نیازی به محیط فیزیکی نیست!

در دنیای واقعی وقتی قصد استارت یک کسب‌وکار را دارید، ابتدا باید ملکی را اجاره یا خریداری نمایید تا قادر به شروع بیزنس خود باشید. البته اگر بخواهید نظر مشتریان بیش‌تری را به‌سمت‌ کسب‌وکارتان جلب نمایید، باید ملکی در خیابان‌ها و مناطق پررفت و آمد داشته باشید که طبیعتا هزینه‌ای بیش‌تری را می‌طلبد. خوش‌بختانه این مشکلات در دنیای مجازی وجود ندارد. تنها بایستی یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر در اختیارتان باشد و به اینترنت متصل باشید. 

شبکه عظیمی از مشتریان هدف

در چندین سال اخیر دسترسی به اینترنت بسیار ساده‌تر شده و اسمارت فون‌ها نیز به دیتا مجهز گشته‌اند. به این ترتیب (تقریبا) در هر کجا که باشید می‌توانید به مرورگر خود بروید و از اخبار روز آگاه شوید یا کالایی را خریداری نمایید. همین مورد به نقطه عطفی برای اینترنت تبدیل شده است.

نسبت به دنیای واقعی مشتریان بیش‌تری خواهید داشت و تبعا دایره کاربران هدف کسب‌وکار شما بزرگ‌تر خواهد شد. به‌عنوان مثال فرض کنید که صاحب مغازه‌ای در یکی از شلوغ‌ترین مناطق شهرتان هستید. به‌نظرتان روزانه چند نفر به شما سر خواهند زد؟ چند نفر از شما خرید می‌کنند؟ شاید بگویید هزار نفر.


حالا یک وب‌سایت را تصور کنید که رنکی سه رقمی در الکسا دارد. به‌طور قطع می‌‌توان گفت این سایت روزانه چندین هزار نفر را میزبانی می‌نماید. حالا به‌نظرتان مشتریان هدف کدام مورد بیش‌تر است؟ دنیای واقعی یا اینترنت؟


صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌ها

یک فروشگاه در دنیای واقعی نیاز مبرمی به یک فروشنده دارد تا مردم را راهنمایی کند یا کالای مورد نظر آن‌ها را بسته‌بندی نماید. حتی فروشنده باید پروسه خرید را هم انجام دهد و پول یا کارت اعتباری فرد را دریافت نماید. شاید هم زمان زیادی را برای بحث در مورد درصد تخفیف صرف کند. این مشکلات گریبان‌گیر تمام فروشگاه‌ها است و گفتنی‌ست هر چه‌قدر مغازه بزرگ‌تری داشته باشید، دردسرهای بیش‌تری از این قبیل خواهید داشت.

از طرفی با استارت یک کسب‌وکار اینترنتی دیگر نیازی نیست وقت‌تان را هدر دهید. پروسه خرید حتی زمانی که در رخت‌خواب‌تان باشید، به‌طور اتوماتیک انجام می‌شود. کاربر نیز با مراجعه به مقالات راهنمای خرید سایت‌تان یا وب‌سایت‌های دیگر می‌تواند با خاطری آسوده اقدام به خرید نماید.

همچنین تخقیقات نیز به‌صورت خودکار اعمال می‌شوند و درصد آن‌ها توسط شما تعیین خواهد شد. پس اگر می‌خواهید در زمان خود صرفه‌جویی کنید و هزینه‌های‌تان را کاهش دهید، به فکر شروع یک بیزنس آنلاین باشید. 

آنالیز سریع‌تر و بهتر اطلاعات

دوباره به سناریوی فروشگاهی در دنیای واقعی برگردیم. فرض کنید که صاحب یکی از همین فروشگاه‌ها هستید. آیا اطلاعاتی در مرود تک‌تک مراجعه‌کنندگان دارید؟ دقیقا می‌دانید که این ماه چقدر مالیات پرداخت کرده‌اید؟ آیا از گردش مالی خود مطلع هستید؟ آیا می‌دانید از زمان تاسیس فروشگاه تا حالا چقدر سود داشته‌اید؟ از تعداد مراجعه‌کنندگان و خریداران آگاهید؟

مطمئنا نمی‌توانید به برخی از این سوالات جواب دهید. اما در دنیای اینترنت ماجرا کمی فرق می‌کند. صاحبان کسب‌وکار به‌راحتی به اطلاعاتی ازجمله تعداد بازدیدکنندگان، فروش روزانه ماهانه، سالانه، سود فروشگاه، میزان رشد وب‌سایت از زمان تاسیس تاکنون و... دسترسی دارند. این همان چیزی‌ست که بخش بزرگی از فروشگاه‌های دنیای واقعی از آن بی‌بهره هستند و بخشی از آن‌ها نیز سعی می‌کنند با متصل شدن به اینترنت دیتاهای خود را سازماندهی نمایند.

در فروشگاه‌های اینترنتی اطلاعات مالی به‌طور روزانه آپدیت می‌شوند و کوچک‌ترین ضرری آنالیز خواهد شد. از این رو به‌سادگی می‌توان جلوی ورشکستی یا افت فروش فروشگاه را گرفت و آن را در مسیر رشد و شکوفایی قرار داد. 

سیستم‌های تبلیغاتی

مارکتینگ بخش مهمی از هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود و حتی اگر صاحب بهترین ایده دنیا هم باشید، به تبلیغاتنیازی دارید. برای همین کارآفرینان به‌دنبال راهی برای بهتر دیده شدن و معرفی محصولات خود هستند. ولی سیستم‌های تبلیغاتی دنیای واقعی دیگر جوابگوی کسب‌وکارها نیستند. با ورود به جهان اینترنت می‌توانید از راه‌های بی‌شماری بهره بجویید تا برند خود را به‌نمایش بگذارید.

برای مثال می‌توانید به همکاری یکی از آژانس‌های تبلیغاتی، بنرهای جذاب و متحرک خود را در محبو‌ب‌ترین سایت‌های ایران یا جهان قرار بدهید و فروش بیش‌تری را تجربه کنید. جالب این‌جاست که هر ساله سیستم‌های جدیدی به بازار ورود پیدا می‌کنند و با کمک آن‌ها می‌توانید بیش‌تر دیده شوید. از قلم نیفتد در حال حاضر سامانه‌هایی وجود دارد که با نام‌نویسی در آن‌ها و ثبت بیزنس خود، می‌توانید کاربران را در سایت‌های مختلف دنبال کنید و مشتریان هدف را سریع‌تر شناسایی نموده. در این صورت قادرید آن‌ها را مستقیما به وب‌سایت خود هدایت کنید. 


حالا که از مزایای راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین آگاه شدید، پس بهتر است به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه از طریق اینترنت پولدار شویم؟


می‌خواهید پولدار شوید؟ پس اینترنت همان‌ چیزی‌ست که به‌دنبالش هستید!

اینترنت شبکه‌ای بزرگ از کاربران به‌شمار می‌آید که راه‌های زیادی برای کسب درآمد از آن وجود دارد. اما تمام راه‌ها به پولدار شدن شما ختم نمی‌شوند و تنها برترین مسیرها شما را به این کاغذ سبز رنگ (!) نزدیک‌تر می‌کنند. خوش‌بختانه برای راه‌اندازی یک بیزنس آنلاین به سرمایه آن‌چنان زیادی نیاز ندارید و در مراحل اولیه می‌توانید خودتان یا با کمک دوستان، همسر یا آشنایان کسب‌وکارتان را استارت بزنید.

همچنین اگر هم به سود برسید و رشد زیادی داشته باشید، نیازی نیست به‌دنبال سرمایه مورد نیازتان باشید. سرمایه‌گذاران سرتاسر جهان به‌طور مداوم به‌دنبال بنگاه‌های اقتصادی هستند و از این رو در مدت زمان کمی قادر به دریافت سرمایه برای رشد بیزنس‌تان خواهید بود. در نتیجه نگران نباشید و فقط به هدف‌تان فکر کنید. اما چه راه‌هایی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد؟ کدام راحت‌تر است؟ کدام شما را سریع‌تر پولدار می‌کند؟ 

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، فروشگاه‌های اینترنتی نقاط قوت بسیاری نسبت به فروشگاه دنیای واقعی دارند. با استفاده از سه روش ساخت فروشگاه اینترنتی که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم خودتان فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید.

  1. یادگیری برنامه‌نویسی
  2. استخدام یک برنامه‌نویس
  3. طراحی فروشگاه‌ با کمک سامانه‌های مختلف

اگر راه اول را انتخاب می‌کنید، باید به شما بگوییم که باید چندین ماه را صرف این کار کنید و شاید در آخر نیز نتوانید یک فروشگاه اینترنتی پرسرعت و مدرن بسازید. البته اگر دانش از دانش برنامه‌نویسی بهره‌مند هستید یا شغل فعلی‌تان طراحی وب است، پس این گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای شما محسوب می‌شود. البته در بیش‌تر اوقات نیاز به یک برنامه‌نویس دیگر نیز دارید تا در راه‌اندازی فروشگاه به شما کمک کند.

راه دوم کمی پرهزینه است. شاید به دلیل اینکه هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی بالا باشد، مایل باشید که به نوع خاصی فروشگاه خود را ایجاد کنید که به آن استارت‌آپ گفته می‌شود. معمولا استارتاپ‌ها به سرمایه کلانی دسترسی ندارند و استخدام برنامه‌نویس در همان قدم اول کلی خرج روی دست شما می‌گذارد. البته می‌توانید هم‌تیمی یا هم‌بنیا‌ن‌گذار خود را فردی برنامه‌نویس انتخاب کنید تا بدون هیچ هزینه‌ای قادر به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود باشید.

اگر در حال حاضر هیچ چیزی در مورد برنامه‌نویسی و سفارش طراحی وب نمی‌دانید و نمی‌خواهید متحمل هزینه استخدام برنامه فردی برنامه‌نویس شوید، پس راه سوم بهترین راه‌حل برای شماست. سامانه‌های زیادی ازجمله پرتال وجود دارد تا با هزینه‌ای نسبتا کمی صاحب یک فروشگاه اینترنتی با قابلیت‌های متعدد شوید. در این روش نه نیازی به اتلاف وقت است و نه نیازی به استخدام افراد مخلتف. تنها باید به سامانه دل‌خواه‌تان مراجعه کنید و سپس پلن مورد علاقه‌تان را انتخاب نمایید. 

انواع مخلتف فروشگاه اینترنتی

مثل هر کسب‌وکار دیگری، فروشگاه اینترنتی نیز انواع مختلفی دارد. براساس شرایط و بودجه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نموده و سپس فروشگاه خود را راه‌اندازی نمایید. در زیر برخی از نمونه‌‌ها را لیست کرده‌ایم. 

فروش فایل

می‌توانید با جمع‌آوری پادکست‌ها، داستان‌های صوتی، Ebookها، موسیقی‌ها و فیلم‌ها اقدام به راه‌اندازی یک فروشگاه فایل کنید. از این رو کاربران با پرداخت مبلغی می‌توانند صاحب آن فایل شوند. این فروشگاه نیازی به انبار ندارد و لزومی ندارد برای خرید محصولات جدید وقت‌تان در بازار و فروشگاه‌های مختلف تلف کنید. یک فایل برای مدتی نامحدود در اختیار مشتریان قرار دارد و برای افزودن آیتم‌های جدید نیز کافی‌ست در اینترنت جست‌وجو کنید یا حتی به آرشیو شخصی‌ خودتان مراجعه نمایید. همچنین قادرید از کاربران نیز دعوت نمایید تا فایل‌های خود را آپلود نمایند و به این ترتیب می‌توانید تنوع محصولات خود را افزایش دهید و فروش خود را بیش‌تر کنید.  

فروش محصول

محصولی برای ارائه دارید؟ می‌خواهید اسمارت فونی را با قیمتی استثنایی به بازار عرضه کنید؟ دیوایسی کمیاب در اختیارتان است؟ به بسیاری از پرفروش‌ترین گجت‌های بازار دسترسی دارید؟ پس وقت را تلف نکنید، فروشگاهی اینترنتی راه بیندازید و پولدار شوید! در این فروشگاه باید محصولات‌تان را به‌نمایش بگذارید و سپس منتظر درخواست‌های کاربران باشید. 

مارکت‌پلیس

نمی‌توانید محصولات یونیک بازار را تهیه نمایید؟ مکانی برای جمع‌آوری و انبار کالاها ندارید؟ نمی‌خواهید درگیر کارهای تامین محصولات شوید؟ در نتیجه به فکر راه‌اندازی یک مارکت‌پلیس باشید. این نوع از فروشگا‌های اینترنتی مکانی برای دیگر فروشنده‌ها محسوب می‌شوند تا دیوایس‌های خود را در آن‌جا به‌فروش برسانند. در نقش یک صاحب یک مارکت‌پلیس، باید کالاهای فروشنده را دریافت کنید و آن‌ها را برای خریداری ارسال نمایید. 

B2B

با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی B2B باید محصولاتی برای ارائه به کسب‌وکارها داشته باشید. به‌عنوان مثال استارتاپی در حوزه رباتیک می‌تواند ربات‌های مورد نیاز کمپانی‌ها را تامین نماید. برای شروع این کسب‌وکار باید به منابع زیادی دسترسی داشته باشید و با مشتریان خود ارتباطی پیوسته برقرار کنید و به همه‌چیز در مورد حوزه کاری‌تان آگاه باشید.

همین‌حالا فروشگاه خود را بسازید!

اگر می‌خواهید کسب‌وکار آنلاین خود را استارت بزنید، پس بهتر است از یک فروشگاه‌ ساز حرفه‌ای استفاده کنید. زوپیر این امکان را به شما می‌دهد تا براساس نیاز و بودجه خود فروشگاهی مدرن و کارآمد بسازید که از آخرین تکنولوژی‌ها و قابلیت‌ها بهره می‌گیرند. همچنین به‌مدت ۷ روز نیز می‌توانید به‌صورت رایگان فروشگاه خود را تست کنید و در صورت لزوم تغییرات دل‌خواه را اعمال کنید. برای استفاده از فروشگاه ساز زوپیر نیاز به دانش کدنویسی یا طراحی ندارید و در مدت زمان کمی قادر به تحویل گرفتن فروشگاه خود هستید. 

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی؛ یکی از بهترین‌ راه‌ها برای پولدار شدن از طریق اینترنت است.


همان‌طور که می‌دانید پولدارترین فرد حال حاضر دنیا، جف بزوس است. این مرد موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان به‌حساب می‌آید و ثروتی بیش‌تر از ۱۲۰ میلیارد دلار دارد. گذشته از این، فروشگا‌‌ه‌های اینترنتی همیشه یکی از باارزش‌ترین شرکت‌ها و استارتاپ‌ها شمرده می‌شوند که نظر هر سرمایه‌گذاری را به‌ خود جلب می‌کنند. در نتیجه اگر می‌خواهید از طریق اینترنت پولدار شوید، به فکر راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی باشید.

در این مقاله با چگونگی پولدار شدن از طریق اینترنت آشنا شدیم. نظر شما در مورد پولدار شدن از طریق اینترنت چیست؟ خوشحال خواهیم شد که دیدگاه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.