به گفته فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد ایران، دولت این کشور "ارز دیجیتال" را به رسمیت می‌شناسد و برای واردات دستگاه‌های #ماینینگ (#استخراج) دیگر ممنوعیتی وجود نخواهد داشت.
.
بر همین اساس بانک مرکزی مکلف است ظرف سه ماه مقدمات تولید "رمزارز" در این کشور را فراهم کند.
آقای دژپسند گفته: "پیش‌نویس طرح ساماندهی ارز دیجیتال در ماه پایانی سال ۹۷ در کمیسیون اقتصادی دولت تهیه و هم‌اکنون تصویب شده که در انتظار بررسی در هیات دولت است."
.
او همچنین گفته بر اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت که اخیرا برگزار شده ماینینگ (استخراج) به‌عنوان یک صنعت در ایران شناخته شده است.
دولت ایران قرار است ساز و کار تولید رمزارز را بررسی کند.
.
این در حالی است که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، دیروز بیت‌کوین را "فعلا" در این کشور "غیرقانونی" خوانده بود؛ او البته مشخص نکرد منظور او از غیرقانونی بودن، استخراج بوده یا معامله این رمز ارز.
.
آقای رحمانی فضلی گفت: "باید متناسب با آن دستورالعمل (وزارت اقتصاد) مجوز فعالیت داده شود و تا زمانی که آن دستورالعمل تهیه نشده، از نظر ما (بیت‌کوین) غیرقانونی است."
.
#بیت_کوین یک روش پرداخت دیجیتال است که بر مبنای رمزنگاری و با شبکه‌ای از کامپیوترها ممکن می‌شود و ارزی نیست که بانک مرکزی داشته باشد و نقل و انتقال‌ها با تایید در شبکه ممکن می‌شود.