طی چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه رسلو دیگر به ایرانیان سرویس نمیدهد در فضای اینترنت منتشر گردید.

تا به امروز ثبت و تمدید دامنه ها از این رجیستری توسط وبسرویس و طبق آموزش ثبت دامنه که بر روی وبلاگ زوپیر وجود دارد انجام میشد.

رسلو چیست؟

رسلو ثبت کننده ی دامنه های بین المللی مانند .com ، .net ، .org و ... میباشد.

خبر تحریم جدید توسط ایمیل اطلاع رسانی از طرف این رجیستری ارسال شد و جالب است بدانید حدود 90 % کاربران فعال این رجیستری ایرانی میباشند !

رسلو از کجا به وجود آمد ؟

resellerclub که به نوعی معرف رسلو بود از سال 92 تابعیت آمریکایی پیدا کرد و از آن پس به ایرانیان سرویسی ارائه نداد و تمامی دامنه هایی که توسط ایرانیان ثبت شده بود را به رسلو انتقال داد .

با اینکه حدود 5 سال از فعالیت رسلو میگذشت این رجیستری ایمیلی به تمامی ایرانیان ارسال و اعلام کرد که دیگر امکان ایجاد کاربر جدید و تمدید برای ایرانیان وجود ندارد !

"Starting July 18, 2017, resellers, customers, and contacts that are subject to policy restrictions cannot:Create new accountsCreate new productsTransfer domain names to our platformAs of August 18, 2017, pricing of services and products subject to policy restrictions will be increased significantly. This will affect the pricing of:Renewal of existing products Getting domains out of redemptionAs of November 18, 2017, they cannot:Renew existing productsAdd funds to their account balance"

" متن ایمیل در بالا آمده است "

رسلو اعلام کرد که برای ثبت کاربر جدید و تمدید باید مشخصات ثبت کننده دامنه غیر ایرانی بوده و این اطلاعات توسط این رجیستری مانیتور خواهد شد .

 اما جای نگرانی برای شما کاربران نیست. زیرا مجموعه زوپیر هم اکنون نیز می تواند بدون هیچ مشکلی به صورت آنی دامین های درخواستی شما را ثبت کند. از این رو ماژولی نیز برای اتصال رجیستری دامنه به سامانه سایت ساز زوپیر طراحی و پیاده سازی شده تا کاربران و نمایندگان زوپیر بتوانند به راحتی دامنه ی خود را مانند قبل ثبت و تمدید نمایند.