در کلاهبرداری های اینترنتی، مجمرمان معمولا سایت های جعلی می سازند و از طریق آن اطلاعات شما را سرقت می کنند. شما باید بتوانید این سایت های مخرب را شناسایی کنید.

روند کار سایت های جعلی به این صورت است: ابتدا یک ایمیل به شما ارسال می کند و از شما می خواهد که آن ایمیل را باز کنید. زمانی که آن را باز کردید، از شما اطلاعات شخصی شما را می خواهد. اما زمانی که اطلاعات شخصی را وارد کردید متوجه خواهید شد که اطلاعات شما به سرقت رفته است.  بهترین راه برای جلوگیری از این موضوع استفاده از ابزارهای امنیتی است. این ابزارهای امنیتی وب سایت های مخرب را شناسایی می کنند و به شما هشدار می دهند تا اطلاعات خود را در این وب سایت ها وارد نکنید.

از کجا بدانیم چه وب سایت هایی امن نیستند؟

Ssl  آن ها منقضی شده است: زمانی که گواهی نامه ssl  منقضی می شود به این معنا است که آن سایت مستعد هجوم حملات است. این وب سایت نا امن است و می تواند به راحتی مورد حمله وب سایت های دیگر قرار گیرد.

سیاست های حفظ حریم خصوصی وجود نداشته باشد:  اگر سیاست های حفظ حریم خصوصی وجود نداشته باشد آن وب سایت می تواند به راحتی مورد حمله قرار گیرد.

url  وب سایت درست نیست: باید url آن با کلمه  https  شروع شود و اگر با کلمه https  شروع نشود یعنی url  آن امن نیست.

نماد قفل ندارد: وب سایت های امن همیشه دارای یک نماد قفل در بالای سایت سمت چپ هستند. اگر وب سایتی همچین نمادی نداشته باشد آن وب سایت امن نیست.

نشان امنیت:  در وب سایت های امن در پائین صفحه یک نماد “تائید و امن” وجود دارد.

چگونه می توانیم وب سایت خودمان را از هجوم هکرها در امان نگاه داریم؟

شما به عنوان یک صاحب وب سایت باید بتوانید سایت خود را امن نگاه دارید. در زیر روش هایی برای امن نگاه داشتن وب سایت گفته شده است:

حتما بخوانید :  راهنمای کامل افزایش سرعت ‌سایت و تاثیر آن بر روی سئوی سایت

برنامه های خود را به روز نگاه دارید: یکی از بهترین روش ها برای محافظت از وب سایتتان این است که برنامه های خود را به روز نگاه دارید.  از آنجا که بسیاری از این ابزارها بعه صورت منبع باز هستند کد آنها توسط توسعه دهندگان و هم هکرها قابل مشاهده است.  هکرها می توانند کد ها  را پیدا کنند و بر روی آن ها خساراتی وارد کنند. با به روز رسانی های مداوم شما می توانید حملات هکرها را به حداقل برسانید.

افزونه های امنیتی نصب کنید: بعد از به روز رسانی با نصب افزونه های امنیتی می توانید از حمله هکرها جلوگیری کنید.

استفاده از https  : اکثر کاربران اینترنت می دانند که کلمه https  که در بالای صفحه در ابتدای نوار منو قرار دارد، جهت امنیت وب سایت است. اگر صاحب فروشگاه اینترنتی هستید در قسمت پرداخت های اینترنتی از گواهی نامه ssl  استفاده کنید.

چگونه می توان وب سایت را امن کرد؟

ساده ترین راه برای امنیت وب سایت ، استفاده از پروتوکل Https  می باشد. برای این کار نیاز به یک گواهی نامه ssl  دارید. شما می توانید Https را در نوار منو وب سایت مشاهده کنید ولی در مقابل مشکل http  نا امن بودن آن است. استفاده از پروتوکل https  باعث ایجاد یک اتصال امن و رمزگزاری شده می شود. علاوه بر این https  نه تنها برای امنیت مناسب است بلکه گوگل اعلام کرده است یک عامل رتبه بندی می باشد.  برای مهاجرت به https  به یک گواهی نامه ssl  نیاز دارید.

چرا امنیت وب سایت مهم است؟

امنیت وب سایت بسیار مهم است. در زیر برخی از دلایلی  که امنیت وب سایت دارای اهمیت می باشد، گفته شده است:

  • برای جلوگیری از حمله ویروس ها و تروجان ها
  • برای جلوگیری از ارسال ایمیل های اضافی
  • برای اینکه کاربران وب سایت شما مطمئن شوند که وب سایت شما امن است
  • برای محافظت از پرداخت های اینترنتی
  • برای افزایش رتبه بندی

به چه دلیل هکرها سایت ها را هک می کنند؟

برای ارتقاء وب سایت خودشان : زمانی که هکرها وب سایت شما را مورد حمله قرار می دهند یک لینک از سایت خود در سایت شما قرار می دهند . این کار یک روش ظریف برای ارتقاء وب سایت شان است. با این کار موتورهای جستجو وب سایت آنها را رتبه بندی می کنند.

برای به دست آوردن اطلاعات سایت شما:  هکرها معمولا به این دلیل هک می کنند تا بتوانند اطلاعات سایت شما مانند اطلاعات لاگین و یا اطلاعات مالی سایت شما را به دست بیاورند. این کار با نصب یک بدافزار انجام می شود . زمانی که هکر بدافزار را بر روی وب سایت شما نصب کرد اطلاعات از رایانه شما به آنها ارسال می شود.

همچنین هکرها صفحات “پرداخت” را هک می کنند . در این مورد یک لینک حاوی اطلاعات شخصی هکر به جای لینک پرداخت گذاشته می شود و زمانی که کاربر پرداخت را انجام داد ، هزینه به حساب هکر واریز می شود.

به چه طریق می توانید سایت خود را از خطر حمله هکرها حفظ کنید؟

همیشه برنامه های ضدویروسی خود را به روز نگاه دارید: با به روز رسانی برنامه های ضد ویروسی و محافظت از رایانه خود می توانید از خطر حمله هکرها در امان باشید.

از سیستم های مدیریت محتوای جدید استفاده کنید: سیستم های مدیریت محتوای قدیمی مانند جوملا بیشتر می تواند مورد هجوم هکرها قرار بگیرند ولی سیستم های مدیریت محتوا جدید مانند وردپرس، به صورت خودکار تنظیمات به روزرسانی را انجام می دهد.

با شرکت های میزبانی همکاری کنید که به صورت مداوم امنیت را به روزرسانی می کنند: البته اکثر شرکت های میزبانی اقدامات امنیتی را انجام می دهند اما همیشه اطمینان حاصل کنید که میزبان وب سایت شما از آخرین و به روزترین نسخه های آنتیب ویروس و پایگاه داده استفاده می کند.

هرگز به ایمیل های ناشناس پاسخ ندهید:لینک های موجود در برخی از ایمیل ها ممکن است سایت شما را هک کند. برای اطمینان از اینکه مورد حمله قرار نمی گیرید، لینک های موجود در ایمیل های ناشناس را باز نکنید و لینک ها را به صورت دستی خودتان در تولبار بنویسید.

استفاده منظم از برنامه های آنتی ویروس: همیشه سعی کنید از برنامه های آنتی ویروس به صورت منظم و به روز استفاده کنید . هزینه این برنامه ها مسلما خیلی کمتر از هزینه حمله هکرها است.

برخی از مشکلات که ممکن است در هنگام مهاجرت از http  به  https رخ دهد

در کل در هنگام مهاجرت از http  به https  تقریبا مشکل خاصی رخ نمی دهد، ولی برای اطینان از این که ترافیک وب سایتتان از بین نرود برخی موارد را در نظر بگیرید.

  • سعی کنید از نسخه ۲۰۴۸ بیتی استفاده کنید.
  • آیا به گواهی نامه تک دامنه و یا چند دامنه نیاز دارید؟
  • صفحات را در موتورهای جستجو تا جایی که امکان دارد نمایش دهید.
  • مسیر مهاجرت از http به https  را دقیقا با استفاده از گوگل آنالیتیک و وب مستر تولز بررسی کنید.
  • از متا تگ های nonindex استفاده نکنید.

سایت ساز زوپیر

فروشگاه ساز زوپیر

اپ ساز زوپیر

اپلیکیشن ساز زوپیر

طراحی سایت زوپیر