قرارگیری سایت در صدر نتایج گوگل ملزم رعایت کردن قوانین سئو و غیره می باشد. البته برای قرار گیری سایت در صدر نتایج گوگل استفاده از افزونه وردپرس مناسب است.
استفاده افراد از سایت های گوناگون امروزه بسیار رواج یافته در حقیقت افراد برای یافتن سوالات و افزایش آگاهی خود به سایت ها مراجعه می کنند از این رو بین سایت ها رقابتی جهت رتبه بندی وجود دارد و سایتی می تواند در صدر نتایج گوگل قرار گیرد که نکات بسیاری را رعایت نماید و البته به صورت کاملا اصولی و حرفه ای طراحی شود.
البته امروزه روش و ترفند های بسیار متنوعی جهت قرار گیری در صدر نتایج گوگل وجود دارد که رایج ترین و موثرترین آنها در ادامه بازگو و توضیح داده می شود و سایتی از نظر جذب مخاطب موفق خواهد بود که طراحان و وبمسترها تمامی ترفند ها را به خوبی بشناسند و در مکان و زمان مناسب از آنها استفاده کنند.

اسکیما چیست؟

پس از طراحی سایت، جهت استفاده کاربران باید موتور های جستجوگر بتوانند سایت و محتویات آن را شناسایی کنند که جهت این امر باید وبمستر ها از فنون اسکیما استفاده نمایند تا موتور های جستجوگر در گوگل هدف و محتوا سایت را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین و مناسب ترین سایت را از نظر محتوایی و معنایی به کاربر ارائه دهد.
در حقیقت اسکیما ها اطلاعات بسیار کوچکی هستند که توسط وبمستر ها در محتویات سایت و در تگ های HTML نوشته می شود و بدین وسیله سایت در صدر نتایج گوگل ظاهر می شود. در اصل یک سری موارد مانند: تصاویر، نویسنده، عنوان صفحه، تاریخ انتشار، نوع فرمت صفحه ها و ویرایش در شناسایی سایت توسط مرورگر های بسیار دشوار می باشد از طرفی این موارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند در نتیجه برای سهولت و حضور در صدر نتایج گوگل باید از نشانه گذاری های اسکیما استفاده شود.

تاثیر افزونه وردپرسی در رتبه بندی سایت ها

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوا می باشد که به دلیل دارا بودن انواع افزونه ها، قدرت و توانایی انجام هر کاری را داراست. در حقیقت در فعالیت نشانه گذاری اسکیما در وردپرس به دلیل وجود افزونه های مخصوص بسیار آسان می باشد البته مزیت وجود افزونه های رایگان میزان استفاده و اهمیت افزونه ها را دو چندان می نماید. توجه داشته باشید استفاده از افزونه ها می تواند در نشانه گذاری اسکیما تاثیر گذار باشد ولیکن این تاثیر گذاری به صورت صد در صدی نمی باشد و افراد باید از روش های دیگر نیز استفاده کنند.

رپورتاژ آگهی چگونه سبب ارتقاء و قرار گیری سایت در صدر نتایج گوگل می شود؟

رپورتاژ آگهی در حقیقت به خبر های تبلیغاتی گفته می شود که علاوه بر افزایش آگاهی افراد از انواع کسب و کار سبب افزایش رتبه سایت ها در نتایج موتور های جستجو می شود و بهترین نوع تبلیغات در فضای اینترنت می باشد. اما آنچه در رپورتاژ آگهی اهمیت بسیاری دارد تاثیر موثر بر رتبه بندی سایت و قرار گیری سایت در صدر نتایج گوگل می باشد.

اغلب افراد از رپورتاژ آگهی به دو صورت موقت و دائمی استفاده می کنند که تنها استفاده دائمی سبب افزایش رتبه می شود چرا که در رپورتاژ های موقت که توسط لینک ها موقت ایجاد می شود تنها سایت برای مدت معینی در صدر نتایج گوگل قرار می گیرند و با اتمام زمان رتبه سایت به شدت افت می یابد و از نظر سئو نیز بسیار دچار مشکل می شوند.

روابط عمومی دیجیتال چیست؟

در واقع به کلیه روش های اطلاع رسانی و ارتباط موثر با مشتریان به وسیله سیستم های دیجیتالی، روابط عمومی دیجیتالی گفته می شود و به جهاتی گوناگونی با مفهوم رپورتاژ آگهی و افزایش رتبه سایت در جستجوی مرورگر ها مرتبط می باشد. در ادامه به برخی از فواید روابط عمومی دیجیتال پرداخته می شود.

۱- ماندگاری رسانه و آگهی های دیجیتالی بسیار شاخص می باشد.

۲- تمامی اخبار و اطلاعات دیجیتالی برای مدت زمان زیاد به صورت جستجوی در گوگل در دسترس می باشد.

۳- اخبار و دیگر اسناد به صورت دیجیتالی بسیار بر افراد تاثیر گذار می باشد و به سهولت قابل اشتراک گذاری هستند.

سه مورد بالا بسیار در قرار گیری سایت در صدر نتایج گوگل موثر می باشد و اغلب سایت ها برای چنین موارد هزینه های بسیاری می کنند.

۴- سبب افزایش رتبه سایت در گوگل می شود.

۵- روابط عمومی دیجیتال با قرار دادن چند لینک به سهولت افراد مشتاق را با کسب و کار و بعضا خرید و سفارش کالا مرتبط می کنند.

عوامل موثر بر افزایش رتبه سایت:

عواملی بسیاری سبب افزایش رتبه سایت و قرارگیری آن در صدر نتایج گوگل می شود که اغلب هر طراح و وبمستر سایت تعدادی از آن را استفاده می کند. البته برخی از موارد به سهولت و برخی به دشواری قابل انجام می باشند.

– مدت زمان حضور افراد در سایت

– میزان نرخ پرش در سایت

– تعداد صفحاتی که توسط فرد بازدید و بررسی می شود.

– وجود محتوای مناسب و ارزشمند

– تعداد لینک های موجود در هر صفحه

– میزان امنیت سایت

– انتخاب صحیح کلید واژه در بدنه سایت و تراکم کلمات کلیدی در کل محتوای سایت

– کلمات کلیدی موجود در متا

– وجود ویدیو و تصویر مناسب با محتویات

– میزان سرعت سایت در لود صفحات

– شکل ظاهری سایت

موارد نام برده اگر به صورت حرفه ای و اصولی انجام شود سبب قرار گیری سایت در صدر نتایج گوگل می شود که بخشی از آنها باید توسط وبمستر و طراح و برخی توسط تیم فنی انجام می شود.

نکته مهم جهت قرار گیری در صدر نتایج گوگل:

– نقش کلمات کلیدی در رتبه سایت:

کلمات کلیدی در محتویات سایت تاثیر چشمگیری در رتبه بندی آن سایت در گوگل خواهد داشت چرا که اغلب افراد با نوشتن تنها چند کلمه به دنبال مفهوم کلی می گردند و سایتی می تواند موفق عمل کند که محتویات آن سبب ورود و ماندن بیشتر مخاطب در آن شود. چرا که مدت حضور فرد در سایت یکی از عوامل رتبه بندی محسوب می شود.

– نقش دامنه در رتبه بندی سایت:

دامنه به صورت غیر مستقیم بر میزان رتبه سایت تاثیر گذار می باشد بدین خاطر باید دامنه را کوتاه و مرتبط با فعالیت و مطالب سایت انتخاب کرد و از انتخاب دامنه های طولانی، پیچیده و دامنه هایی که به شیوه های متفاوت نوشته می شوند پرهیز نمایید.

– نقش لینک های داخلی و خارجی در رتبه بندی سایت:

لینک ها در جایگاه خود نقش بسیار حیاتی در قرار گیری سایت در صدر نتایج گوگل دارد بدین خاطر بسیار از آنها استفاده می شود. در ادامه به بررسی لینک های داخلی و خارجی می پردازیم.
لینک های داخلی جهت اتصال صفحات داخلی سایت استفاده می شود البته هدف لینک های داخلی تنها اتصال و ارتباط آسان تر افراد با سایت نمی باشد بلکه حضور لینک سبب افزایش مدت زمان حضور فرد در سایت می شود.
لینک های خارجی سبب ارتباط افراد با سایت دیگر می شوند باید بدانید که لینک های خارجی برای سایت شما تاثیر منفی و برای سایت مقصد تاثیر مثبت دارد در نتیجه بهتر می باشد سایت خود را به لینکی قوی و قدرتمند برای دیگر سایت ها مبدل نمایید.