در هر زمان و مکانی می‌توانید به کسب درآمد بپردازید. این ایده اصلی همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) است. این روش افزایش فروش محصول یکی از شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ است. با کمک اینترنت راه‌های بی‌شماری برای کسب درآمد به‌وجود آمده‌اند که هر کدام از آن‌ها دنیایی برای خود دارد و برای همین باید پیوسته در حال مطالعه و به‌روزرسانی اطلاعات خود باشید.

روش‌های بازاریابی بسیاری در دنیا حضور دارد تا تولیدکنندگان سریع‌تر و با حاشیه سود بیش‌تر محصولات خود را به مشتریان عرضه کنند و یوزرها نیز راحت‌تر به دستگاه یا خدمات مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. اما در این بین، سیستم همکاری در فروش یکی از موفقیت‌ترین روش‌ها به‌حساب می‌آید. با توجه به گسترش شبکه جهانی و شبکه‌های اجتماعی تقریبا هر کسی می‌تواند از این سیستم بهره ببرد تا درآمد سالانه خود را افزایش دهد. در ادامه با پرتال همراه باشید تا با مفهوم همکاری در فروش بیش‌تر آشنا شوید.

همکاری در فروش چیست؟

فرض کنید که فروشگاهی اینترنتی بزرگی مثل آمازون قصد افزایش فروش خود را دارد. سیستم همکاری در فروش یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای این شرکت شمرده می‌شود. این کمپانی با ساختن آدرس‌های خاصی برای محصولات خودش می‌تواند آن‌ها را به نفر سومی بدهد تا از آن برای هدایت مشتریان به فروشگاه اینترنتی استفاده نماید. در این بین فرد یا شرکت واسطه مبلغی را به‌عنوان پورسانت دریافت خواهد گرفت. جالب این‌جاست که این سیستم موجب افزایش قیمت نهایی گجت‌ها نخواهد شد و پورسانت از کنار سود فروشگاه اینترنتی تامین می‌شود.

این موضوع برای تولیدکنندگان نیز صدق می‌کند. آن‌ها می‌توانند با تدارک URLهای خاصی افراد را به همکاری در فروش دعوت نماید و فروش خود را بیش‌تر کنند. این‌جاست که باید بپرسیم که آیا هر کسی می‌تواند در این سیستم عضو شود؟ برای این‌که درآمدتان مقدار قابل‌توجهی باشد، باید صاحب یک وب‌سایت محبوب باشید.

برای مثال کافی‌ست بنر فروشگاه اینترنتی یا کمپانی مذکور را مکانی مناسبی در سایت خود قرار داده تا تعدادی زیادی از کاربران قادر به دیدن آن باشند. هر زمان که روی آن کلیک نموده و محصول را خریداری نمایند، پورسانت توافق شده نیز به حساب شما واریز خواهد شد.

اما سیستم‌های همکاری در فروش به این‌جا ختم نمی‌شوند. گزینه «دعوت از دوستان» نیز یکی از روش‌های مرسوم در اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌هاست. به این ترتیب یوزرها با اشتراک‌گذاری برنامه مورد علاقه خود و توصیه نصب آن به دوستان، قادر به دریافت کد تخفیفی خواهند بود که کار آن‌ها را تسهیل می‌بخشد و منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.

در واقع شما برای گرفتن کدهای بیش‌تر، بایستی با افراد بیش‌تری آشنا شوید و شبکه خود را بزرگ‌تر و بزرگ‌تر کنید. کاربران دیگر نیز همین کار را انجام می‌دهند و باعث افزایش تعداد نصب یا فروش اپلیکیشن خواهند شد.

البته حتما لزومی ندارد صاحب یک سایت باشید. حتی ادمین‌های کانال‌های تلگرام و پیج‌های اینستاگرام نیز می‌توانند در سیستم همکاری در فروش شرکت داشته باشند. تنها به یاد داشته باشید که در صورت داشتن یک شبکه پرطرفدار قادر به کسب درآمد قابل‌قبولی خواهید بود. هرچه‌قدر ممبرها و فالوئرهای بیش‌تری در اختیارتان باشد، طبیعتا پورسانت بیش‌تری نصیب‌تان می‌شود.

گفتنی‌ست که محصول ممکن است یک اسمارت فون چینی باشد یا یک کتاب فانتزی یا می‌تواند بلیت شنا باشد. در حقیقت تمامی مدل‌های فروشگاه‌های اینترنتی قادر به بهره‌گیری از این روش خواهند بود. از طرفی با انجام این کار، برندتان تبلیغ بیش‌تری خواهد داشت و به‌تبع محبوب‌ بیش‌تری پیدا می‌کنید. ادمین‌ها و وبمسترها نیز با کمک این روش دیگر لزومی ندارد نگران کاهش بنرهای تبلیغاتی باشند. چرا که تولیدکنندگان و فروشگاه‌های اینترنتی طیف وسیعی از محصولات را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند تا هیچ‌وقت با کمبود تبلیغات مواجه نشوید و به کسب درآمد مشغول شوید.

گذشته از این‌ها، همکاری در فروش تاثیر به‌سزایی در سئو سایت شما دارد. همان‌طور که گفتیم باید صاحب یک سایت با رتبه الکسا پایین باشید تا درآمد خوبی ثبت کنید. به این ترتیب وقتی چنین وب‌سایت‌های معتبر و پرطرفدار به فروشگاه‌ شما لینک می‌دهند، سئو وب‌سایت ارتقا می‌یابد و در لیست موتورهای جست‌وجوگر در اولویت قرار خواهید گرفت.

اما سیستم همکاری در فروش دیگر چه مزیت‌هایی دارد؟ در زیر برخی از آن‌ها را لیست کرده‌ایم.

در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید!

مسائل مالی همیشه یکی از مهم‌ترین موضوعات یک شرکت یا فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شوند و نقشی حیاتی را در کمپانی‌ها ایفا می‌کنند. در حقیقت با صرفه‌جویی در بودجه خود قادر به افزایش سود و میزان رشد برند خود خواهید بود. استفاده از سیستم همکاری در فروش یکی از بهترین راه‌های پیش روی شماست. به‌لطف افیلیت مارکتینگ هزینه‌های تبلیغات شما به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد. چراکه فقط در مواقع لزوم متحمل مبلغی خواهید شد.

این در حالی‌ست که در سیستم‌های سنتی باید ماهانه یا برای بازه زمانی مورد نظر مبلغی را به صاحب وب‌سایت یا پیج بپردازید تا بنر فروشگاه اینترنتی‌تان در پیج یا وب‌سایت دل‌خواه قرار بگیرد. اما با کمک همکاری در فروش صاحبان وب‌سایت و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی پوستر فروشگاه شما را منتشر می‌کنند، بدون این‌که حتی ذره‌ای از بودجه‌تان خرج کنید. این بدان معناست که برندتان به‌نمایش گذاشته می‌شود و کاربران سایت‌ها که همان مشتریان بالقوه هستند، با شما و حوزه‌ کاری‌تان بیش‌تر آشنا خواهند شد.

همچنین دیگر نیازی نیست برای بهترین مکان‌ها و موقعیت‌ها مبلغ زیادی بپردازید. وبمسترها و ادمین‌ها بنر فروشگاه اینترنتی شما را در بهترین زمان و مکان منتشر می‌کنند تا درآمد خودشان بیش‌تر شود. با این حال، در نهایت تمامی این پروسه‌ها به‌ نفع شما پایان می‌یابد.

رهگیری آسان و جمع‌آوری اطلاعاتی جامع و کامل

پیش از هر چیزی بگوییم که این مزیت هم برای فروشگاه‌های اینترنتی و هم برای صاحبان وب‌سایت و پیج‌ها است.

در مقدمه اشاره کردیم که با ساختن آدرس‌های مخصوصی می‌توانند سیستم همکاری در فروش خود را استارت بزنید. خوش‌بختانه تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و برای همین تنها با استفاده از URLها می‌توانید اطلاعات زیادی را به‌دست بیاورید. این آدرس‌های مرموز(!) دیتاهایی در رابط با مشتریان و وب‌سایت‌ها ارائه می‌دهد.

فرض کنید که در یکی از وب‌سایت‌های خبری در حال خواندن تیترها هستید. این‌جاست که با بنری پرزرق و برق مواجه می‌شوید که حاوی این پیام است:

تی‌شرت با طرح اپل! شما هم روی این پوستر کلیک می‌کنید و پس از چند ثانیه به یک فروشگاه اینترنتی هدایت خواهید شد. در این حین اطلاعاتی در مورد مبدا و مقصد شما به ادمین فروشگاه مذکور فرستاده می‌شود. پس در نقش یک صاحب کسب‌وکار، می‌توانید از میزان کلیک و فروش وب‌سایت‌های عضو سیستم همکاری در فروش آگاه شوید. به این ترتیب می‌توانید کانال‌های پرفروش را شناسایی نموده و پیشنهادات جذاب‌تر و بیش‌تری به آن‌ها عرضه کنید. برای مثال قادرید کالایی را با تخفیفی وسوسه‌انگیز ارائه دهید تا فروش خود را افزایش دهید.

از طرفی صاحبان سایت‌ها، کانال‌ها و پیج‌ها نیز از این مزیت بهره می‌برند. وقتی در سیستم همکاری در فروش یک فروشگاه‌های اینترنتی عضو می‌شوید، امکان استفاده از داشبوردی حرفه‌ای و دسترسی به اطلاعاتی جامعی را خواهید داشت. از این رو می‌توانید کاربران و حرکات آن‌ها را تشخیص داده و پس از مدتی براساس علاقه آن‌ها محصولات مخصوصی را در وب‌سایت خود به‌نمایش بگذارید.

نیازی به پشتیبانی نیست!

این مورد یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سیستم همکاری در فروش برای صاحبان وب‌سایت‌ها و پیج‌های شبکه‌های اجتماعی به‌شمار می‌آید. همان‌طور که می‌دانید برخی از واسطه‌ها باید در مورد محصولات خود اطلاعات کاملی داشته باشند تا قادر به پاسخ‌گویی کاربران باشند. اما در این سیستم حتی لزومی ندارد کالاهای مختلف را پشتیبانی کنید و به شکایات و سوالات یوزرها رسیدگی نمایید.

این وظیفه فروشگاه‌های اینترنتی و تولیدکنندگان است و شما تنها یک واسطه برای کانکت مشتریان و فروشگاه‌ها هستید. به‌همین خاطر سیستم همکاری در فروش جزء راحت‌ترین روش‌های کسب درآمد به‌حساب می‌آید.

نحوه پرداخت سود در سیستم همکاری در فروش

چند راه برای پرداخت سود محصولات به بازاریاب‌ها وجود دارد که با استفاده از هر کدام می‌توانید محبوبیت فروشگاه اینترنتی خود را بیش‌تر کنید و میزان فروش برندتان را افزایش دهید. از طرفی ادمین‌ها و وبمسترها نیز با کمک این راه‌حل‌ها می‌توانند به کسب درآمد بپردازند. در ادامه این روش‌ها را جمع‌آوری کردیم.

فروش بیش‌تر، درآمد بیش‌تر!

فروشگا‌ه‌های اینترنتی و شرکت‌های سازنده عموما از این روش بهره می‌برند تا فروشی تضمینی را تجربه کنند و اطمینان کامل از افزایش رشد کمپانی خود داشته باشند. به این ترتیب باید صاحبان وب‌سایت و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بنر شما را در بهترین مکان قرار دهند یا در بهترین زمان منتشر کنند تا شما فروش بیش‌تری داشته باشید و درآمد آن‌ها افزایش یابد.

محبوبیت بیش‌تر برای فروشگاه، درآمد بیش‌تر برای شما!

در این روش فروشگاه‌های اینترنتی مبنای پرداختی‌های خود را افزایش بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. پس شما به‌عنوان بازاریاب باید پوسترها و بنرها را در وب‌سایت، کانال‌های تلگرام و پیج‌های اینستاگرام قرار دهید تا موجب افزایش طرفداران فروشگاه مورد نظر شوید. لازم به ذکر است تنها در این صورت قادر به کسب درآمد خواهید بود.

مشتریان بالقوه بیش‌تر، درآمد بیش‌تر!

در این روش هم باید بنرهای فروشگاه اینترنتی دل‌خواه خود را در وب‌سایت یا پیج شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید تا توجه کاربران را به‌سمت خود جلب نماید. در قدم بعد باید یوزرها را ترغیب به بازدید و جست‌وجو در فروشگاه اینترنتی کنید. در اصل باید کاربران را به مشتریان بالقوه تبدیل نمایید. برای مثال از قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص فروشگاه صحبت کنید یا محصولات خاص آن بگویید. از این رو یوزرها پس از مدت کوتاهی تبدیل به مشتریان خواهند شد. به این ترتیب حتی در خانه‌تان نیز می‌توانید به کسب درآمد مشغول شوید.

می‌خواهید به کسب درآمد بپردازید، پس حتما این راه‌ها را امتحان کنید!

روش‌های زیادی برای کسب‌ درآمد از اینترنت وجود دارد. اما برخی از آن‌ها به‌طور حتم به شکست منجر می‌شوند و با استفاده برخی شانس موفقیت‌تان افزایش می‌یابد. در زیر برخی از راه‌های کسب درآمد را لیست کرده‌ایم.

فروشگاهی اینترنتی راه‌اندازی کنید!

یکی از بهترین راه‌‌ها برای کسب‌ درآمد، راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی است. در مارکت خود می‌توانید محصولات مختلفی ازجمله کامپیوتر، موبایل و ساعت‌های هوشمند را بفروشید یا به فروش فایل‌هایی مثل موسیقی، کتاب و پادکست بپردازید. با بهره‌گیری از این روش می‌توانید درآمد قابل‌توجهی کسب کنید، به‌شرط آن‌که قادر به جلب توجه کاربران به‌سمت فروشگاه باشید و کالاهایی یونیک و خاص ارائه دهید. به این ترتیب می‌توانید مزیتی رقابتی ایجاد نمایید.

فریلنسر شوید!

اگر نمی‌خواهید درگیر مسائل و مشکلات راه‌اندازی و اداره یک فروشگاه اینترنتی شوید و در عین حال می‌خواهید به کسب درآمد بپردازید، می‌توانید به فریلسنرینگ مشغول شوید. پیش از هر چیزی باید مهارتی برای ارائه داشته باشید و سپس پروژه‌های در این رابطه را دریافت نمایید. مهارت‌هایی ازجمله طراحی وب‌سایت، برنامه‌نویسی اپلیکیشن و دیزاین رابط کاربری از محبوبیت زیادی در بین کارفرماها برخوردار هستند. پس همین‌حالا فریلسنر شوید یا اقدام به یادگیری یکی از مهارت‌های درآمدزا کنید.

در شبکه‌های اجتماعی محبوب شوید!

وقت زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنید، پس توصیه می‌کنیم تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید. برای مثال عکس‌هایی از اتفاقات روزانه و حتی خودتان به اشتراک بگذارید و سعی کنید با ترفندهای مختلف ممبرهای خود را افزایش دهید. به این ترتیب می‌توانید با قبول تبلیغات و سیستم همکاری در فروش به کسب درآمد بپردازید. در ضمن می‌توانید اقدام به ساخت یک کانال یا پیجی خبری یا فان کنید تا با استفاده از محتواها قادر به جذب کاربران و در نهایت درآمدزایی باشید.

وب‌سایت خودتان را بسازید!

برای کسب درآمد، لزوما نیازی به راه‌اندازی فروشگاهی اینترنتی نیست. با استارت یک وب‌سایت آموزشی یا خبری هم می‌توانید درآمد قابل‌توجهی دریافت نمایید. کافی‌ست ایده‌ای نو در حوزه مورد علاقه‌تان داشته باشید تا بازدیدکنندگان خود را بیش‌تر کنید و به افیلیت مارکتینگ بپردازید. پس در قدم اول به علاقه‌مندی‌ها و مهارت‌های خود مراجعه کنید و از خودتان بپرسید: «در چه زمینه‌ای می‌توانم بنویسم؟» همچنین به یاد داشته باشید سایتی با محتوایی خاص و یونیک طرفدران بسیاری پیدا خواهد کرد و درآمد زیاید کسب می‌کند.

به انتشار ویدیو بپردازید!

در چندین سال اخیر انتشار ویدیو در سرویس‌های مخلتف به یکی از روش‌های کسب درآمد تبدیل شده. در این راه باید اقدام به ضبط کلیپ‌هایی جذاب و منحصربه‌فرد کنید تا فیلم مورد نظر شما ویوها و لایک‌های زیادی را دریافت نماید. به این ترتیب با عضویت در سیستم‌های همکاری در فروش یا قبول تبلیغات می‌توانید به درآمدزایی بپردازید. گفتنی‌ست این ویدیوها ممکن است برنامه‌هایی هفتگی، مسابقات هیجان‌انگیز یا کلیپ‌هایی صرفا طنزآمیز باشند.

همین‌حالا سایت و فروشگاه خود را استارت بزنید!

اگر می‌خواهید سایت خودتان را بسازید یا فروشگاه اینترنتی راه بیندازید، می‌توانید از سایت‌ساز و فروشگاه‌ساز زوپیر استفاده کنید. ما قابلیت‌های بسیاری را برای شما تدارک دیده‌‌ایم تا با بهره‌گیری از آن‌ها سایت و فروشگاهی فوق‌العاده بسازید و به کسب درآمد مشغول شوید. همچنین دامنه‌ای اختصاصی در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا هویتی منحصربه‌فرد داشته باشید و در ذهن کاربران باقی بمانید.

نتیجه گیری

بی‌شک راه‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد که بعضی از آن‌ها در این مطلب اشاره کردیم. اما یکی از بهترین روش‌ها، عضویت در سیستم‌های همکاری در فروش است. با پیوستن در این سامانه‌ها می‌توانید حتی در خانه خود به درآمدزایی مشغول شوید. برای استفاده از این روش، داشتن وب‌سایت لزومی ندارد و می‌توانید با پیج یا کانال شخصی خود نیز به کسب درآمد بپردازید. اما این نکته را فراموش نکنید: هرچه‌قدر محبوب‌تر باشید، به‌همان اندازه درآمد بیش‌تری دریافت خواهید کرد. پس وقت را تلف نکنید و همین‌حالا تحولی در زندگی شخصی یا فروشگاه اینترنتی خود ایجاد نمایید!

در این مقاله با مفهوم همکاری در فروش و بهترین راه‌های کسب درآمد آشنا شدیم. نظر شما در مورد سیستم همکاری در فروش چیست؟ از چه روش‌هایی به کسب درآمد پرداخته‌اید؟ خوشحال خواهیم شد که نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.