یکی از مهمترین واژه هایی که امروزه در رابطه با تبلیغات بسیار زیاد به گوش می رسد واژه کمپین تبلیغاتی می باشد، کمپین تبلیغاتی در واقع روشی برای تبلیغات می باشد که امروزه کاربردهای بسیار زیادی را دارا است و بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف از این روش برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده می کنند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه دارید برای شرکت و یا کسب و کار خود تبلیغات گسترده ای را راه اندازی کنید می توانید با مطالعه کامل این مطلب با مفهوم کمپین های تبلیغاتی آشنا شوید و تبلیغات خود را به این صورت انجام دهید.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی در واقع یک روش تبلیغاتی می باشد که در آن یک پیام مشخص از طریق یک رسانه عمومی به تمامی افراد یک جامعه ارسال می شود. این روش روشی بسیار خوب برای تبلیغات است که در آن از رسانه ها کانال های مختلف تبلیغاتی استفاده می شود تا پیامی مشترک با شکل و ظاهری مشترک را برای کاربران این رسانه ها و کانال ها ارسال کنند. نکته ای که باعث تاثیر گذاری تاثیرگذاری استفاده از کمپین های تبلیغاتی در تبلیغات می شود زمان بندی مناسب این کمپین ها برای تبلیغات می باشد که باعث می شود تا تبلیغات به شکل موثرتری انجام گیرند و کاربران شبکه های اجتماعی و رسانه ها کمتر از این تبلیغات خسته شوند و با ذوق بیشتری آن ها را دنبال کنند.

مزایای استفاده از کمپین تبلیغاتی

معمولا با استفاده از کمپین تبلیغاتی شما می توانید از چند مزیت بسیار بزرگ استفاده کنید. اولین مورد از مزیت های کمپین تبلیغاتی را می توان آگاه کردن مردم نسبت به محصول مورد نظر شما دانست، شما از طریق تبلیغاتی که توسط کمپین های تبلیغاتی برای شما انجام می گیرد می توانید طیف گسترده ای از مردم را از محصول خود آگاه کنید. مزیت دوم و تقریبا می توان گفت مهم ترین مزیت استفاده از کمپین تبلیغاتی را می توان در متقاعد کردن مردم نسبت به خرید محصول شما دانست، شما با استفاده از تبلیغات درست می توانید مشتری های بسیار زیادی را جمع آوری کنید. مزیت آخر استفاده از این روش برای تبلیغات نیز این است که شما می توانید به سادگی شرایطی را فراهم کنید که محصولاتتان در اختیار مشتریان قرار گیرد.

حتما بخوانید :  رتبه الکسا چیست و چگونگی افزایش رتبه الکسا

مزایای کمپین تبلیغاتیمراحل تبلیغ کمپین تبلیغاتی

همانطور که گفته شد  کمپین های تبلیغاتی به صاحبان کار کمک می کنند که بتوانند محصولات خود را به مشتریان و قشر عمومی مردم بشناسانند. اما تبلیغاتی که توسط این کمپین ها صورت می گیرد دارای مراحلی است. مراحل طراحی یک کمپین تبلیغاتی به ترتیب عبارت اند از: تحقیق، شناخت مخاطبان هدف، تعیین بودجه، تصمیم گیری درباره مناسب ترین تم برای کمپین تبلیغاتی، انتخاب یک رسانه مناسب و پربازدید برای تبلیغات، برنامه ریزی دقیق و مناسب برای رسانه و در پایان نیز اجرای این کمپین می باشد که در ادامه به صورت دقیق تر با هر یک از این مراحل آشنا می شویم.

مرحله اول تبلیغ کمپین تبلیغاتی

اولین و مهمترین مرحله برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی تحقیقی دقیق و مناسب درباره محصولی که قرار است تبلیغ شود می باشد، شما در ابتدا باید اطلاعات کاملی را درباره محصول بدست بیاورید تا بتوانید به درستی تبلیغ محصول مورد نظر را انجام دهید.  یکی از مهمترین کارهایی که باید در این مرحله انجام دهید این است که باید موقعیت محصول را در بازار ارزیابی کنید و جایگاه آن را در میان رقبا بسنجید. این مرحله هیچگاه تمام نمی شود و شما اگر می خواهید یک کمپین تبلیغاتی قوی داشته باشید باید همواره در حال تحقیق درباره محصول خود و سایر محصول های رقیب باشید.

مرحله دوم شناخت مخاطبان در کمپین تبلیغاتی

دومین مرحله از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی این است که بتوانید مخاطبان خود را شناسایی کنید و به دنبال سلیقه های آنها باشید تا بتوانید تشخیص دهید که آنها چه چیزی را خریداری می کنند. با شناخت سلایق مشتری ها و مخاطبین خود می توانید کمپین تبلیغاتی قوی تر و موثرتری داشته باشید که بتواند تاثیر زیادی بر روی مخاطبین بگذارد. با شناخت مخاطبین می توانید ارتباط موثرتری را با آنها بگیرید و همین ارتباط باعث می شود تا در آینده بتوانید راحت تر آنها را جذب کنید و محصولاتتان را به فروش برسانید. از مهمترین کارهایی که در این مرحله باید انجام دهید این است که باید بررسی کنید که بهترین روش و بهترین کانال برای ارتباط گیری با آنها کدام است و کدام کانال و رسانه بر روی آنها بیشترین تاثیر را می گذارد، و در مرحله بعدی نیز باید این نکته را دریابید که از چه طریقی می توانید نیازهای آنان را تامین کنید.

حتما بخوانید :  دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست

مرحله سوم تعیین بودجه در کمپین تبلیغاتی

مرحله بعدی و یکی از مهمترین مراحل برای تاسیس یک کمپین تبلیغاتی این است که باید بودجه مورد نظر برای انجام فعالیت مورد نظرتان را تعیین کنید. در این مرحله باید بودجه مورد نیاز برای یک سری از فعالیت ها از قبیل: رسانه و نمایش تبلیغات برای مخاطبین، تمامی فعالیت های اداری مورد نیاز برای گرفتن اجرای یک کمپین تبلیغاتی و سایر هزینه ها را تعیین کنید. بعد از این که بودجه مورد نظر را تعیین کردید می توانید تشخیص دهید که فعالیت کمپین تبلیغاتی شما فقط در زمینه تبلیغاتی دیجیتالی خواهد بود و یا این که می توانید به صورت محیطی نیز به تبلیغات بپردازید، بعد از متوجه شدن این موضوع نیز می توانید به صورت دقیق برنامه ریزی های خود را انجام دهید تا یک کمپین تبلیغاتی بسیار قوی داشته باشید.

انتخاب تم مناسب در کمپین تبلیغاتی

مرحله بعدی از مراحل ایجاد یک کمپین تبلیغاتی بسیار قوی این است که بتوانید تم مناسبی را برای تبلیغات خود انتخاب کنید. انتخاب تم را می توان یکی از مهمترین مراحل ایجاد یک کمپین تبلیغاتی دانست چرا که در این مرحله شما می توانید تمی بسیار خاص را انتخاب کنید که باعث شود تا مخاطبان شما به محض مشاهده پیام تبلیغاتی شما احساس شور و شعف کنند و به این ترتیب مشتریان شما بیشتر شود و افزایش پیدا کند. از جمله کارهایی که می توان در انتخاب یک تم مناسب انجام داد این است که می توانید رنگ پس زمینه تبلیغات و همین طور می توانید یک موسیقی متن بسیار جالب را برای فعالیت های کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنید که باعث شود تا کمپین تبلیغاتی شما خاص به نظر برسد.

انتخاب رسانه مناسب در کمپین تبلیغاتی

یکی از مهمترین کارهایی که باید برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی انجام دهید این است که یک رسانه مناسب را برای تبلیغات خود انتخاب کنید، انتخاب رسانه مناسب را نیز می توان تقریبا جزو مهمترین فعالیت های کمپین تبلیغاتی شما در نظر گرفت چرا که انتخاب رسانه ای مناسب می تواند باعث شود تا مخاطبان شما به طرز معجزه آسایی افزایش پیدا کند. مهمترین عامل در انتخاب یک رسانه مناسب این است که بتوانید رسانه ای را انتخاب کنید که مخاطبین شما بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و روزانه مقداری از وقت خود را در این رسانه بگذرانند. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب یک رسانه بررسی کنید که مخاطبان شما بیشتر در چه رسانه ای فعالیت دارند و آن رسانه را به عنوان رسانه کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنید.

حتما بخوانید :  برند چیست ؟ و چگونه می توانیم برندسازی کنیم

برنامه ریزی رسانه در کمپین تبلیغاتی

برنامه ریزی نحوه نمایش تبلیغات در رسانه شما باید در نهایت دقت انجام گیرد و شما باید در این مورد نهایت دقت خود را به کار ببرید. تنها با یک برنامه ریزی دقیق و مناسب است که می توانید مخاطبان خود را جذب محصولات خود کنید و یک مزیت کمپین تبلیغاتی قوی در برنامه ریزی دقیق آن می باشد. اهمیت یک برنامه ریزی قوی زمانی مشخص می شود که شما هزینه بسیار زیادی را برای کمپین خود انجام داده باشید و با یک برنامه ریزی قوی بتوانید مخاطبین بسیار زیادی را برای خود کنید.

اجرای کمپین تبلیغاتی

در مرحله آخر از این مراحل نیز اجرای کمپین تبلیغاتی می باشد که شما در این مرحله که مرحله آخر است بازخورد و نتیجه تمامی زحمت هایی را که کشیده اید را دریافت خواهید کرد. در حین اجرای کمپین یکی از مهمترین نکاتی که همواره باید به یاد داشته باشید این است که به اثر بخشی آن به صورت کامل دقت کنید تا تجربه های لازم را برای برگزاری کمپین های دیگر بدست بیاورید و اشتباهاتی را که در طول این دوره انجام داده اید در طول دوره های بعدی کمپین های تبلیغاتی مشابه، انجام ندهید.

سایت ساز زوپیر

فروشگاه ساز زوپیر

اپ ساز زوپیر

اپلیکیشن ساز زوپیر

طراحی سایت زوپیر